21
Ocak
2015
0 yorum

Aklın varmı ? Kanıtla ? – Hadi kanıtlayalım.

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlerle facebook üzeri çok duyduğum bir konuşmayı yanıtlamak istiyorum şu tarz konuşmaya mutlaka denk gelmişsiniz.

Aklın var mı ? 

var

Kanıtla

şimdi öncelikle bu konuşmanın biraz eskiye dayandığı yani ali dönemine gittiğini bilmeyenler için açıklayayım sonrada devam edelim yani bir tartışmaya girecek arkadaşlar öncelikle söyledikleri şeyin kökenini bilmesi iyi olur çünkü benle bu tartışmaya girip kanıtsız şeylerinde ola bileceğini göstermeye çalışıyorlar ironik’tir ki dediklerinin aslında oradan buradan duyma söz olduğunu bilmiyorlar. neyse konumuza dönelim.

öncelikle akıl nedir.

Akıl, Algı reseptörlerininin algıladığı elektrik sinyallerinden gelen bilgileri, Beynin ön lobunda bulunan karar verme ve kıyas loblarında analiz eden biyokimyasal tepkimelerden başka birşey değildir. Pozitron emisyon tomografisi ve elektroensefalografi cihazı ile de aklın somut ve net olarak bütün aktiviteleri gözlemlenebilir. IQ testleri ile de miktarı ölçülebilir . Elektroensefalografi yada diğer bilinen adı eeg yöntemi ile  aslında aklın varlığı kanıtlanmış ve makineler ile anlık olarak gösterilmektedir normal insanlar dışında epilepsisi olan kişilerde bu anormallik göstere bilmektedir aslında işin aslı burada konumuza dönecek olursak aklın varlığının kanıtlanmış olmasıdır hatta bu resmedilmiş biledir örnek bir elektroensefalografi örneği altta bulunmaktadır

eeg

( görsel wikipedia dan alınmıştır )

peki şimdi size soruyorum arkadaşlar noel babanın gerçekliğini gösteren bir makineniz var mı ? : ) 

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler