23
Nisan
2016
2 yorum

Facebook Tarihte bugün uygulaması…

Bugün uzun bir süreden sonra blog sayfamda kişisel bir yazıya yer verme kararı aldım bu yazımı biraz sızlanma biraz ise iç dökme olarak görebilirsiniz.

Facebook’un getirdiği tarihte bugün uygulaması ile yıllar boyu facebook’da paylaştığınız o gün ki şeyleri göre biliyorsunuz atıyorum 1 yıl öncesi 2 yıl öncesi gibi gibi.

Bir kaç gündür takip ettiğim tarihte bugün uygulaması sayesinde bir çok şeyin daha güzel farkına vardım diye bilirim 1 2 yıl önce paylaştığım arkadaşlarım ile güzel eğlenceli paylaşımlarda ki bir çok arkadaşımı ile artık görüşmüyorum.

4 yıl önce paylaştığımız toplu bir resim’e bakıyorum ne güzel gülüp eğleniyormuşuz o zamanlar tabi sorsanız sonsuza kadar beraber olacağız vs.. vs.. gibi sözler de muhtemelen kuruyorduk bugün bakıyorum 4 yıl önce 8 kişi olduğumuz resimden sadece 1 – 2 kişi ile konuşuyorum.

Zaman geçtikçe ve bunu kayıtlı bir şekilde gördükçe fark ediyorum ki gerçekten hayatımıza sürekli birileri giriyor çıkıyor öyle ise bazı insanlar için üzülme derdimiz neden ? insanın aklına böyle bir soru geliyor. Aslında insan bunu gördükçe farkına varıyor kimse vazgeçilmez değil bugün olanların yarında olacağı gibi bir lüks yok neyse bu konuyu geçelim.

Bunun dışında bu özellik bana kendimi yıllar boyu nasıl değiştiğimi nasıl fikirlerimin değiştiğinin bir kanıtı olarak’da karşıma çıkıyor 3 yıl önce paylaştığım bir duruma bakıyorum ve şimdi diyorum ki ” Gerçekten ben bunları mı söylemişim ? ”  aptalca siyasi tartışmalar , görüş farklılıkları , ego için yapılmış kavgalar yorumlarda atışmalar vs.. vs.. onlarca şey görüyorum bir yandan bazı kısımlarda pişman olurken bir yanda da diyorum bel ki zamanında o tartışmalara girmiş olmasam şuan ki düşüncelerime ulaşamazdım.

Neyse uzun lafın kısası bu uygulamayı sizinde kullanmanızı gün gün geçmişte neler yaptığınıza göz atmanızı tavsiye ederim gerçekten insana bir çok yönden güzel etki veriyor geçmişten bu güne nasıl insanın düşüncelerinin tabiri caiz ise evrildiğini  gösteriyor diye biliriz.

 

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler