7
Ocak
2015
0 yorum

Googleden Sitem silindi ne yapmalıyım ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere google’den siteniz silindi ise ne yapmanız gerektiğini kısa bir özet halinde anlatacağım fazla  ön söz yapmadan konumuza giriş yapalım.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor google’den siteniz neden silindi ? bunu en doğru webmaster tools aracından öğrene bilirsiniz google webmaster tools’a girip bildirimlere bakınız eğer bildirim görünmüyor ise muhtemelen manuel spam cezası almışsınızdır ve yansıması biraz cık zaman alıyor diye biliriz bunu webmaster tools’dan manuel spam kısmından baka bilirsiniz şimdi size bir kaç gün önce başıma gelen olay üzerinden nasıl çözdüğümü anlatayım.

Kullandığım bir eklenti yüzünden şöyle bir ceza aldım ;

gizleme ve - veya gizli yönlendirmeler

Gördüğünüz gibi etkilenen kısım tüm site yani bu demek oluyor ki bu site tamamen googleden kaldırıldı ve hiç bir indexi kalmadı çok kötü bir durum : )

hemen DAha fazla bilgi edinin  kısmına bastım ve detaylıca sorunun nedenini öğrendim ve sorunu giderdim daha sonra yeniden değerlendirme talebi ulaştırdım ve bir hafta sonraki sonu ;

http://siteadi.uzanti/ Sitesinin Sayın Web Yöneticisi, 
Bir site sahibinin, http://siteadi.uzanti/ için gönderdiği yeniden değerlendirme isteğini işleme koyduk ve sitenize önceden uygulanan işlemleri kaldırdık. Sitenizi yeniden incelediğimizde kalite yönergelerimizle ilgili ihlallerin giderildiği anlaşılmıştır. 
Sitenize uygulanmakta olan işlemleri görüntülemek için Web Yöneticisi Araçları'ndaki Manuel İşlemler sayfasını kullanabilirsiniz. Sitenizin durumuyla ilgili yapılan son güncellemelerin bu sayfada ve arama sonuçlarımızda görünmesi biraz zaman alabilir. 
Sitenizle ilgili uygulanan herhangi bir manuel işlem olmasa da sitenizin sıralamasını veya arama sonuçlarında nasıl göründüğünü etkileyebilecek başka sorunlar olabilir. Google, arama sonuçlarının sıralamasını 200'ün üzerinde farklı sinyali kullanarak belirler. Kullanıcılarımıza en iyi sonuçları sunmak amacıyla güncellemeler yaptıkça zaman zaman sıralamada bazı dalgalanmalar olacaktır. Sitenizin sıralaması tespit edilen güvenlik sorunlarına bağlı olarak da değişebilir. Sitenizde saldırı tespit edip etmediğimizi görmek için Güvenlik Sorunları sayfasını kontrol etmenizi öneririz. 
Arama sonuçlarımızda sitenizle ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz, sorunu tanılamanıza yardımcı olması için lütfen Yardım Merkezimize bakın. 
Kullanıcılarımız için arama sonuçlarının kalitesini korumamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. 
Saygılarımızla,
Google Arama Kalitesi Ekibi

 gördüğünüz gibi google’ye haklı olduğunuzu kanıtlar iseniz sizi üzmüyor tekrar arama sonuçlarına dahil ediyor ayrıca eski olduğunuz yerden devam ediyorsunuz yani sıralama  falan sıfırlanmıyor.

buradaki asıl nokta sizsiniz eğer panik yapıp hatalı kararlar alır iseniz sitenize sonsuza kadar veda ede bilirsiniz. Unutmayın google her zaman arama kalitesine önem verir özgün ve spamsız içeriğiniz var ise sizi üzmez daima sevindirir.

bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın.

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler