18
Aralık
2014
7 yorum

Hanzo gibi eklemeyin !

Merhaba arkadaşlar bu yazımda beni gerek blog’daki konulardan gerek farklı yerlerden görüp sosyal ağalardan ekleyen arkadaşlar için yazma kararı aldım biraz sitem içerikli bir yazı olacağını baştan söylemek isterim.

Blog daki yazıları görüp gelip sosyal hesaplardan ekleyip hanzo gibi giriş yapan arkadaşları sevmediğimi daha önce dile getirmiştim galiba anlaşılmamış bende bunun hakkında yazı yazma kararı aldım kimseye edep vermek veya hitap kurallarını öğretmek benim haddime değil ama hanzo gibi görünmeyin ( hanzo ne biliyorsunuzdur ? )

Örnek veriyorum x bir arkadaş facebook üzerinden beni eklemiş ve şöyle bir giriş yapıyor

Sa Merhaba Kardeş 

yahu bu nasıl bir giriş tir ? sa merhaba kardeş ? yani selamını almasak bıçaklayacak gibi bir başka örnek verelim ;

+ SA

– Merhaba

+ Kardeş scriptini alcamda demo versene

bu nedir yahu ? her şeyi geçtim alcamda ne ? insan bu kadar özürlü bir cümle nasıl kurar onu geçtim tamam imla beklemiyoruz mağlum  bende dikkat edemiyorum yanlış yazdığım ola bilir’de versene  ne ? sanırım vermiyorum desem küfür edecek…

Yahu arkadaşlar lütfen rica ediyorum hanzo olmayın azıcık yeni biri ile konuşurken nasıl konuşacağınızı bilin merhaba diye giriş yapıp konudan bahsedin hanzo gibi dalmayın olaya yoksa tam olarak benim gözümde şöyle görünüyorsunuz ;

hanzo

 

 

Bu tarz hanzo gibi ekleyip böyle konuşma yapan kişiler ile artık genelde muhatap olmuyorum olursam bile kesinlikle ticaret yapmıyorum böyle kişiler ile çalışınca hep bir garip sorunlar çıkıyor uğraşmaya değmiyor uzun lafın kısası bu yazımda sizlere bu derdimden / düşüncemden bahsettim bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

[ Benzer Yazılar ]
 • Piyasada hanzomu yok ? Konuşmanın anltmanın bir adabı bir yordamı vardır . İnsan gibi selam veipkısa bir hal hatır sorarsın, sonrada nsan gibi konuya girersin . benim bildiğim bu öğrendiğim bu . Piyasada o kadar hanzolar varki utamaslar ya gardaşşşş hele şu temayı şu scrpiti bi gönder kuram bakam bi işime gelise alam diyecekler. web işleri ile uğraşan adam her dakika maile faceye yada cep telefonunda gelen mesaja cevap veremez. bunu anlamayacak ne var??

 • yok

  astropay Selam ; insanların karakterleri kimisi bu şekilde oluyor bence insanlara bu şekilde hakaret etmekte doğru bişey değil. Karakter bozukluğu yada farklı piskolojik etkenler yatabilir bu durumların altında bu şekilde davranarak o insanları kazanamazsınız doğru davranmak lazım hatasını anlatmak lazım anlamıyorsa uzaklaşmak lazım ama hiç bir zaman bu şekilde aşağalamayı doğru bulmuyorum.

  • saltun

   Oda ayrı bir yaklaşım lakin her gün böyle 10 15 insan ile konuştuktan sonra pek kazanma taraftarı olmuyorum.

   • yok

    Bizde poşet imalatı yapıyoruz neler arıyor hergün görmen lazım ama ne yapacaksın kötüleyip hanzo diyip inasanlardan uzaklaşamayız anlayışla yaklaşmak lazım kazanamazsan bile biraz insalık öğretirsin. Bu şekilde hiç yoksa ilerideki nesiller güzel insanlar olur. Aşağılamakla düzelmez kardeşim bunu demek istiyorum.

 • http://colontox.web.tr/colontox-nedir/ Doğal yaşam uzmanı Ayşegül Çoruhlu’nunda içinde bulunduğu dünya genelinde pek çok uzmanın ortak fikri olan “Bağırsak Temizliği”; toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.
  Vücutta bulunan toksin maddelerin en yoğun olarak bulunduğu yer bağırsaklarımızdır. Vücutta biriken ve zamanla bağışıklığımızı düşürerek çeşitli hastalıklara (grip, halsizlik, kabızlık vb.) yakalanmamıza sebep olan toksin maddelerin, bağırsak temizleme (colon cleaning) yöntemiyle vücuttan atılmasına yardımcı olarak daha sağlıklı ve formda kalmamıza destek olur, aynı gün içerisinde rahatlamanıza yardımcı olur.
  Colontox bağırsak temizliğinde kullanılan ve bahsettiğimiz bu sorunların önlenmesi için geliştirilmiş özel formülüyle güvenle kullanabileceğiniz bitkisel bir üründür.
  Colontox metabolizmanızı ve bağırsak döngünüzü düzenlemeye yardımcı olarak daha sağlıklı ve hafif hissetmenize yardımcı our. Ürün kullanıldığı andan itibaren etkisini hissedebilirsiniz. İştahınızı azaltmaya, vücudunuzda birikmiş yağların yakılmasına yardımcı olur.

 • ben genelde alışveriş için birine yazarken ilk olarak Merhabalar hocam diye giriş yaparım ne kadar yanlış ne kadar doğru bilemem. Sonra ki konuşma üslubumu karşımdaki kişinin konuşmaları belirliyor. Su kaçağı bulma

 • Paykasa ön ödemeli kart sistemi hakkında detaylı bilgilere sahip olan firmamız, bu alanda elde etmiş olduğu tecrübeleriyle daha fazla ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlamaktadır. Hizmet sunduğumuz firmamızda beklediğinizden daha fazlasını bulabilecek, ayrıcalıklı yönleriyle mükemmel sonuçlara sahip olacaksınız. Sürekli daha kaliteli hizmet, müşterileri için daha ayrıcalıklı çözümler sunarak beklenenden daha fazlasını sunan firmamız ile sanal alışveriş dünyasında elde etmek istediklerinizden çok daha fazlasına sahip olacaksınız.

  Paykasa ön ödemeli kart sistemi sayesinde artık daha güvenli bir şekilde ödemelerinizi yapacak, ödeme yapıktan sonra bir daha firmanın size ulaşmasını engelleyerek hem reklam kalabalığından hem de sürekli rahatsız edici durumlardan kurtulacaksınız. Paykasa satış


Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !