18
Aralık
2014
7 yorum

Hanzo gibi eklemeyin !

Merhaba arkadaşlar bu yazımda beni gerek blog’daki konulardan gerek farklı yerlerden görüp sosyal ağalardan ekleyen arkadaşlar için yazma kararı aldım biraz sitem içerikli bir yazı olacağını baştan söylemek isterim.

Blog daki yazıları görüp gelip sosyal hesaplardan ekleyip hanzo gibi giriş yapan arkadaşları sevmediğimi daha önce dile getirmiştim galiba anlaşılmamış bende bunun hakkında yazı yazma kararı aldım kimseye edep vermek veya hitap kurallarını öğretmek benim haddime değil ama hanzo gibi görünmeyin ( hanzo ne biliyorsunuzdur ? )

Örnek veriyorum x bir arkadaş facebook üzerinden beni eklemiş ve şöyle bir giriş yapıyor

Sa Merhaba Kardeş 

yahu bu nasıl bir giriş tir ? sa merhaba kardeş ? yani selamını almasak bıçaklayacak gibi bir başka örnek verelim ;

+ SA

– Merhaba

+ Kardeş scriptini alcamda demo versene

bu nedir yahu ? her şeyi geçtim alcamda ne ? insan bu kadar özürlü bir cümle nasıl kurar onu geçtim tamam imla beklemiyoruz mağlum  bende dikkat edemiyorum yanlış yazdığım ola bilir’de versene  ne ? sanırım vermiyorum desem küfür edecek…

Yahu arkadaşlar lütfen rica ediyorum hanzo olmayın azıcık yeni biri ile konuşurken nasıl konuşacağınızı bilin merhaba diye giriş yapıp konudan bahsedin hanzo gibi dalmayın olaya yoksa tam olarak benim gözümde şöyle görünüyorsunuz ;

hanzo

 

 

Bu tarz hanzo gibi ekleyip böyle konuşma yapan kişiler ile artık genelde muhatap olmuyorum olursam bile kesinlikle ticaret yapmıyorum böyle kişiler ile çalışınca hep bir garip sorunlar çıkıyor uğraşmaya değmiyor uzun lafın kısası bu yazımda sizlere bu derdimden / düşüncemden bahsettim bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler