21
Aralık
2014
5 yorum

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Detaylı İnceleme – [ Düşüncelerim]

Hobbit Beş Ordunun Savaşı inceleme

 

Merhaba arkadaşlar bugün tutku ile sevdiğim seri olan yüzüklerin efendisinin öncesini anlatan hobbit serisin son filmini izledim ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirteyim büyük bir J. R. R. Tolkien  hayranıyım yazdığı kitapları çok seviyorum özelikle Peter Jackson‘ın yönetmeliğini üstlendiği yüzüklerin efendisine hayranım diye bilirim açıkcası bu film ile büyüdük desek yeridir pardon daha doğrusu seri : )

Ayrıca yüzüklerin efendisi üçlemesinin oyunlarının çoğunu’da oynadım bilen arkadaşlar vardır lord of the rings online battle for middle earth 2 oynayan arkadaşlar açıkcası az çok hobbit filmindeki karakterleri bile bilir ( ejerde vs.. )  neyse fazla uzatmadan filme geçeyim.

 

Genel olarak beğenmediğim taraflar ; 

Film bildiğiniz gibi serinin 3. filmi ve 2. filmde özgür kalan ejderha köye saldırıyor açıkcası bu sahnenin biraz daha uzun olmasını isterdim kısa sürdü ve Smaug’un ölümü kısa sürdü üzüldüm güzelim ejderha düştü : )

bunun dışında kötü bulduğum bir taraf yok. bazı  arkadaşlar yüzüklerin efendisi ile kıyaslamış yok yanında kötü kalıyor falan demiş evet doğru yüzüklerin efendisi serisi ile kıyaslanmaz lakin kitapların sırasına görede zaten bu film onlardan önce çekilmesi gerekiyordu yani anlayacağınız yüzüklerin efendisi hobbitlerin üstüne katılmış ve gelecek zamanı zaten her şeyden önce yüzüklerin efendisi serisi gibi bir film bir daha çıkar mı ? düşünemiyorum malum tüm seriyi defalarca izledim ve sıkılmadım.

Genel olarak beğendiğim taraflar ;

Film’i açıkcası tümü ile beğendim lakin böyle klasik bir cümle pek yakışmıyor malum her film de olduğu gibi daha çok beğenilen taraflar vardır benim en çok beğendiklerim ise şu sahneler ;

5 ordunun da savaş yaptığı sahne açıkcası beni etkiledi özelikle cüceler tam savaş pozisyonunu alırken üstlerinden elflerin cücelere yardım ettiği sahne işte budur savaş başlıyor dedirtti bunun dışında Thorin’in aklının başına gelip savaşa katılma sahnesi’de oldukça güzeldi cücelerin o gaza gelişi ile bende geldim desem yeridir bunun dışında grafikleri ise oldukça güzel müzikler zaten klasik muhteşem açıkcası her şeyden önce en başta çalan müzik beni çocukluğuma götürdü o ilk yüzüklerin efendisindeki sahne aklıma geldi ama beni şu nokta üzüyor galiba bu film ile tüm seri sona eriyor artık yeni bir film çıkmıyor :'( gerçek üzücü böyle güzel yapıtları izlemek / okumak oldukça zevk veriyor doğrusu…

 

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler