20
Mayıs
2016
1 yorum

Neden mi yazılımı seviyorum ?

Merhaba arkadaşlar bu yazıyı gecenin 02:55’in de yazıyorum yazma sebebim ise sitelerde dolanırken yıllar yıllar önce tam tarih vermek gerekir ise 2011 yılında yani 5 yıl önce geliştirmiş olduğum bir temanın hala kullanıldığını görmüş olmamdan ötürü diye biliriz.  Gördüğüm zaman nasıl tarif etsem ciddi anlamda bir mutluluk yaşadım çünkü daha önce bir kaç yerde daha görmüştüm. Gördüğüm an dedim ki işte ben bu yüzden bu işi seviyorum bir şeyler üretiyorum ortaya koyuyorum ve bunu insanlar kullanıyor yıllar yıllar geçse de kullanılacak belki bundan 10 yıl sonra bile bu kullanılıyor olacak en güzel yanı ne biliyor musunuz ? ben şuan ölmüş olsam bile ismim bir yerlerde yaşıyor olacak.

İşte bu yüzden bu mesleği neden sevdiğimi bir kez daha anladım öyle bir meslek ki açıkçası elinizde hiç bir şey olmadan bir şeyler ortaya koya biliyorsunuz. Örnek vermek gerekir ise yukarıda bahsettiğim temamyı geliştirip piyasaya sürdüğüm zaman benim evimde internetim o dönem yoktu çevrim dışı bir ortamda geliştirip internet kafe üzerinden yayınlamıştım ve bugün yaklaşık 5 yıl sonra bir sitede gördüğüm de ki mutluluğu siz hesap edin ki bu sadece birkaçından bir tanesiydi.

Hani hep derler ya uğraşılacak iş değil farklı meslekler ile çok daha güzel paralar kazana bilirsiniz doğru evet bel ki bu mesleği seçmeyip oturup üniversite sınavlarına çalışıp bir tıp okuya bilirdim ama bilmiyorum klasik olmanın ne manası vardı ki ? şuanda freelance olarak çalışıyorum evimde oturup işimi yapıyorum akşam işten çıkma derdim yok yer bağımlılığım yok ayrıca böyle yukarıda ki örnekte ki gibi şeyleri gördüğümde ki aldığım haz’da çok güzel evet yıllar boyu edindiğim tecrübeler doğrultusu ile farklı bir alana kaymış olsam bile hep yazılımın içinde oldum eskiden daha çok ön yüz ile çalışırken hazır yazılımlara kısacası giydirme ve arayüz geliştirirken şimdi o yazılımları geliştirir oldum kısacası her ne olursa olsun yıllardan beri bu işin içinde oldum ve açıkçası oturup düşündüğüm zaman bu meslek dışında farklı bir meslek pek bana göre değil gibi : )

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler