31
Aralık
2014
0 yorum

Neden yapıcı değil Yıkıcıyız ?

Arkadaşlar gerek sosyal medyada gerek farklı platformlarda edindiğim bilgilere göre şöyle bir oranlama yapa bilirim 100 kişiden 90’ı yapıcı değil yıkıcı. peki bu nedir ?

şöyle açıklaya biliriz her şeyi eleştirirler lakin kendileri bir şey yapmaz bir şeyi desteklemezler sadece eleştirirler arkadaşlar bu tarz kişilerden biri olmayın yıkıcı olmak kolaydır yapıcı olmak ise erdem ister egoist insanlar her zaman yıkıcıdır çünkü kendilerini dev aynasında görürler.

Siz siz olun iş yaparken egonuzu kapı önünde bırakın yoksa ego insanı kör eden bir özeliktir her zaman kendinizi büyük gösterir aslında ne kadar çok ego o kadar çok küçülmek demektir.  Bunu göz önüne alın bir şeyleri eleştirmek yerine eksiklerini belirtin şu şu olsa daha iyi olur şeklinde yorumlar yapın yani yıkıcı değil yapıcı olun biraz bir şeylere katkı sağlayın.

Yıkıcı özelikli kişilerde daha çok fark ettiğim şey ise genelde kendi taraflarındaki veya tanıdıkları kişi hakkında ki yorumlarıdır şöyle görürler x bir şey yapılır tanır kıskanır , ego yapar ve gereksiz yorumlarda bulunur kendince haklıdır lakin ne kadar küçük düştüğünden bir haberi yoktur.

Ayrıca egoist insanların en büyük özeliklerinden biri ise zamanla kendilerinin aslında o kadar çok yükseklerde olmadığını anlamalarıdır yani işin özü her egoist insan bir gün mutlaka ezilir bu böyledir 1 varsa 2 si vardır 3 varsa 4 ü vardır hesabı hayat sayılar gibidir daha doğrusu kişiler sayılar gibidir her zaman bir üstü vardır buradaki püf nokta neleri kazana bileceğimiz  dir. Şöyle düşünün bir amacınız olsun günde 1 tane bir şey öğrenin bir şeyler okuyun bir şeyler yapın bir detay ufak bir detay olsa bile bir şey öğrenmek size katkı sağlar emin olun bugün olmasa yarın yarın olmasa sonraki gün bilgi sizi kötü yapmaz ayrıca ego konusuna dönecek olursak şöyle bir söz vardır

Ne kadar çok bilgi o kadar düşük ego,Ne kadar az bilgi o kadar yüksek ego…’  – Albert Einstein

siz siz olun yapıcı ve yıkıcı taraflar arasında hiç bir zaman yıkıcı tarafta yer almayın unutmayın çok yıkıcı yorumlar size fayda sağlamaz tam aksine gireceğiniz tartışamalarda size sinir stres kazandırır.

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler