11
Ağustos
2015
0 yorum

Ölmeden önce izlemenizi önerdiğim 10 dizi

Merhaba arkadaşlar bu yazımda ölmeden önce izlemenizi kesinlikle tavsiye ettiğim bir kaç diziyi den bahsedeceğim.

1 ) Lost

Bu efsaneyi bilmiyorsanız çok şey kaybedersiniz ben bir hata yaptım bu diziye çok geç başladım ve aşırı derecede pişman oldum her bölümü izlerken sizi düşündüren lost oldukça karmaşık bir konuya sahip ve oldukça heyecan verici kesinlikle izlemeniz gerekiyor.

2 ) Spartacus

Tarihe adını altın harfler ile yazdırmış spartacus’ün yükselişini anlatan bu diziyi kesinlikle izlemeniz gerekiyor aksiyon sevenler için oldukça güzel olan bu dizi çocuklara pek uygun sayılmaz ama yinede izlemez iseniz çok şey kaybedersiniz.

3 ) Da Vinci’s Demons

Leonardo da vinci nin hikayesini anlatan ve onun savaş makinelerini projelerini vs.. anlatan müthiş bir dizi 2. sezondan sonra çok ara vermiş ve bu yazıyı başlama tarihimde bile 3. sezona geçmemiş olsada konusu müthiş diye biliriz zekası ile dikkat çeken Leonardo’nun dizisini kesinlikle izlemelisiniz.

4 ) Vikings

Efsanelerde adı geçen efsanevi viking savaşcısı Ragnar lothbrok ‘un hayatını anlatan bu dizi müthiş bir konuya sahip  vikinglerin yükselişini ve akınlarını anlatan bu dizi oldukça güzel biraz ana karakterler sizi sinir etse’de emin olun sizi şaşırtacak.

5 ) Cosmos

Cosmos türkçe adı ile evren dizisi daha doğrusu belgeseli müthiş bir yapı adeta ufkunuzu açacak diye biliriz Neil deGrasse Tyson   tarafından anlatılan dizi müthiş bir şekilde size evreni anlatıyor açıkçası bilal’e anlatır gibi diye biliriz. Yaşadığınız evren hakkında bilgi sahibi olmanıza rol açacak bu belgeseli izlemeden ölmeyin.

6 ) Game of Thrones 

Taht Oyunları bilmeyen çok azdır imdb de yüksek puanlara ve çok konuşulan bir dizi olan Game Of Thrones entrikalar ile dolu diye biliriz size bir sır sevdiğiniz bir çok karakter ölüyor ve sizi adeta sinir krizlerine sokuyor bazı sezonları sıkıcı olsada genel olarak güzel bir dizi..

7 ) Walking Dead

Yürüyen ölüler olarak türkçe isimlendire bileceğimiz dizi adından tahmin ede bileceğiniz gibi bir zombi dizisi son sezonu sıkıcı olsada oldukça güzel bir dizi nedeni bilinmeyen bir şekilde ( biliyor ise’de ben bilmiyorum )  dünyayı zombiler istila eder ve dizi başlar ana karakterimiz ve arkadaşlarını zorlu günler bekler

8 ) Prison Break

Ana karakterimizin abisi onun yüzünden hapishaneye düşer ve dizi böyle başlar abisini kurtarmak için hapishane ye giren ana karakterimiz buradan kaçmaya çalışır ve hikaye böyle devam eder daha fazla anlatmayayım tadınız kaçmasın ama kesinlikle izlemelisiniz.

9 ) Supernatural

2 kardeşin babasını aramaya başlaması ile dizi başlar ve sonra büyük bir maceranın içine düşerler diye biliriz melekler,şeytanlar ile savaşan karakterlerimiz bir birinden değişik bir çok maceraya atlar ilk bölümlerden itibaren sizi güzel bir heyecan bekliyor diye biliriz.

10 ) IZombie

Adını görünce ” puff yine bir zombi dizisi çıkmış ne salakça ” demiştim yanılmışım : ) dizi bildiğiniz klasik zombi dizilerinden çok farklı ve eğlenceli o yüzden kesinlikle izlemenizi öneriyorum yeni çıkan bu dizi oldukça güzel bir konuya sahip ve sizi iyi eğlendirecek.

11 ) BMS ( Blue Mountain State ) bonus

Dizi biraz +!8 olsa’da kesinlikle izlemenizi öneririm sizi gülmekten yerlere yatıracağının garantisini vere bilirim.  Üniversite öğrencilerinin hikayelerini anlatan bu dizi oldukça güzel size şöyle özetleyeyim 3 sezon olan bu diziyi 2 günde bitirdim kesinlikle başlamalısınız.

 

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler