14
Haziran
2015
4 yorum

PHP ile Cache Sistemi – sCache Kullanımı

Merhaba arkadaşlar bu video’da sizlere hazırlamış olduğum sCache sınıfının kullanımını anlattım sınıf oldukça basit bir şekilde kullanılıyor ve cacheleme sistemini sorunsuz şekilde sizlere sunuyor video’ve git linki alttadır.

Github : https://github.com/saltun/sCache ( Star tuşuna basarak proje geliştirilmesinde destek olursanız sevinirim ) 

[ Diğer Dersler ]
 • Sedat okumus

  öncelikle teşekkür ederiz hazırladığın cache sınıfını paylaştığın için. bir sorum olacak videonu seyrettim full page cache alıyor gördüğüm kadarıyla. hazırladığın sınıfla kendi belirlediğim bir alanı cacheyebiliyormuyum? örnek veriyorum video sitem var ve sadece playerı cachelemek istiyorum diğer kısımlar dinamik çalışacak. teşekkürler

  • Merhaba,
   Malesef bölgesel olarak sadece cache yapabiliyor lakin player için şöyle bir şey yapabilirsiniz.
   Player kısmını farklı bir php dosyasına çevirip yada alana artık yapınıza göre ayarlayıp orayı ana sayfaya import ederseniz böylelikle cache sadece player kısmı için geçerli olacaktır.

 • andyou

  Merhaba, bu class’ı kıullanmak istiyorum fakat bazı sayfalarımı ay / sene gibi zamanlar için cachelemek istiyorum buna 60*60*24*30*360 gibi değerler mi eklemek gerekiyor ?

 • Ali mert

  Merhaba;

  Bu sistemi wordpress ile nasıl kullanabilirim.

  $sCache = new sCache($options); bu kodu headera koyduğumda sadece headerı önbelleğe alıyor. Diğer kısımlar gelmiyor. Yardımcı olabilirmisiniz.