11
Eylül
2014
4 yorum

Sokayım piyasanıza !

yahu hep görüyorum hep bir piyasa mühabeti yok piyasa ölüyor yok şöyle yok böyle özelikle yazılım dünyasında yahu anlamıyorum bu  insanları bu ülkede 900 TL’ye 4 kişilik aile geçindirenler var ulan azıcık insaflı olun ! 2 günde yaptığı iş için 300 400 TL para alınca bunu beğenmeyip üstelik bu paraya calışanlara piyasayı öldürüyorsun muhabeti yapan insanlar var yahu ve bunların çoğusuda sorsan dinden imandan bahseder buda oldukça komik.

Yahu WordPress kurmaya 300 TL isteyen firmalar gördüm ben ya insafsızlar milleti sömürüp duruyorlar.

işin en komik yanı ne biliyormusunuz  ?

cebinde 5 kuruş parası olmayıp freelance takılıyorum deyip piyasa öldürüyorsunuz muhabeti yapan insanlar adam kendisi hiç bir iş yapmıyor sadece konuşuyor ” piyasa ölüyor ölüyor ” ulan siz ölün herkes rahat etsin 2 günde 300 400 lira parayı beğenmeyen adam aç gözlü para gözdür bu böyledir kimse bunu inkar etmesin kimsenin 2 günlük emeği 400 TL değil gözümde eğer olur’da bir gün asgari ücret 10.000 TL  falan olur ise işte o zaman tamam piyasa ölüyor diyeceğim.

Peki anlamayıp anlamış gibi davrananlar ? 

bir de şöyle bir tür var dediğimi anlamayıp anlamış gibi konuşanlar. şimdi bu yazımı okurken bile şöyle derler ” 300 400 TL ye scriptmi yazılır ? ” yahu ben size 300 400 TL ye gidip sosyal ağ yazın demiyorum ki ama gidip bir wordpress kurulumuna 300 400 TL alıncamı sizin yaptığınız doğru oluyor’da bizim ki yanlış ?

sorsan şimdi şey derler ”  o kadar basitse onlar yapsın ! ” evine gelen sucu senden su getirmek için taşıma ücreti 300 TL istese sen vermesen ve bu adam sana şunu dese okadar kolay ise sen getirseydin ne diyecektin ? aynı mantık -_-

günlük 100 200 TL gibi tutarları beğenmeyen arkadaşlara gelince ; 

bu tarz arkadaşlar genelde babasının parası ile yaşamış insanlar oluyor. hayatı boyunca ekmek elden su gölden yaşamış sütelik bir de çok bilmiş muhabeti yaparlar ” ya siz öldürüyorsunuz piyasayı ya siz olmasanız daha çok kazancaz ” ulan o kadar aç gözlü olanlar varki günde 10.000 de  kazansa yine daha çok isteyenler çıkar ben buna eminim. yahu ben unutmuyorum yıl 2011 internet faturasını ödeyecek param yoktu hiç unutmam sabah kalkar sabah kalkar internet kafeye gider 1 TL ye = 2 saat masa açtırır forumlardan iş toplar süreleri anlaşır sonra  eve gidip dandik dundik külüstür bilgisayarda bu işleri bitirir internet kafeye tekrar gidip işi teslim edip parasını alırdım böyle geçindiğim zamanlar olurdu hiç unutmuyorum 512 Mb ram ile c# işi aldığım zamanlar oluyordu yahu  veya  ozamanlar frondend işide alıyordum ozamanlar arayüzden az çok anlıyordum photshop ‘ta 3 . sayfayı açamıyordum yahu ben bu şartlar ile calıştım şimdi 6 tane bilgisayarım var evimde eğer bende bu arkadaşlar gibi olsam muhtemelen şuanda cebimde 5 para yoktu ve  şöyle diyor olurdum ” ay piyasayı öldürdüler yoksa zengindik ” yahu şunu aklınıza sokun eğer piyasayı öldürmek bu ise bazen yaşamak için öldürmen gerekir !

 

[ Benzer Yazılar ]

Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !
Tavsiye Linkler