26
Şubat
2015
2 yorum

WordPress Tema ve Eklenti Düzenlenmesini yasaklama

Merhaba arkadaşlar bilirsiniz wordpress üzerinde bir kişiye adminlik verdiğiniz zaman tema ve eklenti düzenleme gibi yetkileri’de vermiş oluyorsunuz bu yetkileri admin panelinden kaldırmak için çok basit bir işlem uygulamanız yeterli alttaki 2 satırı wp-config.php de uygun bir alana eklemeniz yeterli ( <?php tagın dan sonra ola bilir )

 Peki böyle bir şey niye yaparız ?

Güvenlik için önerdiğim bir ayardır açıkçası eğer serverinizden bir saldırıya uğruyor iseniz veya admin bilgileriniz ele geçirilmiş ise shell olarak adlandırdığımız zararlı scriptlerin yüklenmesini engellemiş olursunuz buna ek olarak ise başka bir admininiz var ise buna bu kadar yetki vermemek istiyorsanız yine bu işlemi kullana bilirsiniz gibi gibi : )

[ Benzer Yazılar ]
  • Astropay blog temam görüşlerinizi bekliyorum.

  • Body crem yüzünüzde koltuk altınızda, genital bölgenizde, boynunuzda da gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz özel ürünlerden birisidir. Bu bölgelerde kararmaların, ten rengine açılması ve lekelerin giderilmesi için kremi masaj yaparak şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.
    Yaz aylarında hanımlar piknikte, tatilde, denizde, mahcup olmayacaksınız. Koltuk altı kararmalarının en önemli sebebi terlemedir. Koltuk altı bölgemiz vücudumuzun en fazla terleyen ve toksin atan bölgesidir. Atılan toksinlerin tuz oranı çok yüksektir. Bu toksinler koltuk altlarında kararmalara neden olur bu kararmalar da sizleri mahcup eder. Body krem içeriği sayesinde kullanılan bölgeyi nemlendirir, temizler ve yüzeyin beyazlamasına yardımcı olur. Kararmaların yok olmasına yardımcı olur.

    http://bodykrem.gen.tr/


Ben Kimim ?
Savaş Can ALTUN
Merhaba ben Savaş Can ALTUN bana kısaca Savaş diye bilirsiniz. Özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalışıyorum genel olarak web programlama ile ilgileniyorum buna ek olarak freelance çalışyıorum blog'um da karalamalarımı bulabilirsiniz benimle iletişime geçmek için alttaki sosyal medya adreslerini kullana bilirsiniz.
Arama
Facebook Sayfam
Yazılara Abone Ol !